A leggyakoribb fűtési mód még mindíg a szén-, ill. gázfűtéssel üzemeltetett radiátorok.
Az utóbbi időben viszont egyre népszerűbbek olyan újnak számító központifűtés rendszerek, mint a padlófűtés, falfűtés, szegélyfűtés, vagy a napkollektoros, hőszivattyús fűtési rendszer. Ezek kialakítása drágább, de energiatakarékos megoldás, így a költségek megtérülnek.
A hagyományos, fosszilis energiahordozókra alapozott fűtési megoldások a folyamatosan emelkedő energiaárak miatt egyre kevésbé jelentenek jövőbiztos választást. Ezért különösen az új építésű házak esetén érvényes, hogy olyan fűtési rendszer kiépítésében érdemes gondolkozni, mely 10-20 év múlva is "megéri az árát" és nem ró irreális energiaköltségeket a háztartásra. A fosszilis energiahordozók elégetésével széndioxid keletkezik, nem így a hőszivattyúknál, melyek a természetes környezeti energiát fűtik fel magasabb hőmérsékletre, méghozzá olyan energiaforrások felhasználásával, mint a vízenergia, szélenergia, napelem, vagy az áram. A hőszivattyú az egyik legkörnyezetbarátabb, geotermikus energiára alapozott fűtési megoldás, mellyel fűthet, hűthet, melegvizet állíthat elő, sőt épülete optimális levegőztetését is biztosíthatja.
Ha most építkezik, felújít, kérje ki tanácsunkat, készséggel állunk rendelkezésére! Fűtőtesteket, fűtési megoldásokat ajánlunk ha még nem döntött!
A fűtési rendszerek (napkollektor, hőszivattyú, falfűtés, padlófűtés) előnyeiről, és magáról a folyamatról külön menüpontban bővebben foglalkozok.